آمادگی برای کنکور زبان در موسسه اوج یادگیری ( بخش ششم )

مقالات

آمادگی برای کنکور زبان در موسسه اوج یادگیری ( بخش ششم )

زبان انگلیسی

کنکور زبان خارجی در دفترچه سوالات عمومی خود دارای 25 سوال عمومی زبان است. سوالات بخش زبان از شماره 76 تا 100 دفترچه عمومی آزمون را شامل میشود. مدت زمانی که برای پاسخ گویی به سوالات این بخش در نظر گرفته شده است 20 دقیقه می باشد. سوالاتی که در این بخش مطرح می شود از گرامرها ، لغات ، جملات و درک مطلب های مرتبط با درس مطرح میشود.
سوالات مربوط به این بخش از دروس زبان انگلیسی مطرح شده و در تمام زیر گروههای آزمون زبان خارجی مشترک می باشد. برای اطلاع از سوالات مربوط به این بخش از آزمون کنکور زبان در ادامه به تعداد سوالاتی که از بخشهای گرامر ، واژگان ، درک مطلب و کلوز تست مطرح می شود اشاره شده است.

– بخش درک مطلب معمولا بین 8 تا 10 تست دارد که باید به سوالاتی که از متن های داده شده مطرح میشود پاسخ داده شود.
– بخش واژگان شامل 6 یا 7 تست است . برای پاسخ گویی به سوالات این بخش باید با توجه به ترجمه لغات به تست ها پاسخ داده شود. تمرکز اصلی آزمون در این بخش گرامر نیست اما باید به قواعد گرامری نیز توجه شود.
– بخش گرامر شامل قواعد زبان انگلیسی است و باید پاسخ گویی به سوالات این بخش با توجه به نکات و آموزه های گرامری باشد. تعداد سوالات این بخش بین 3 الی 4 تست است.
– بخش کلوز تست در آزمون عمومی زبان خارجی که شامل 5 تست میباشد به این صورت است که از یک متن تقریبا ناقص سوالاتی مطرح میشود که باید جای خالی نواقص با توجه به پاسخ صحیح که از میان چهار گزینه مطرح شده است ، پر شود.
مجموع سوالات دفترچه آزمون عمومی 100 سوال است که برای پاسخ گویی به آن ها 75 دقیقه زمان در اختیار داوطلبان قرار میگیرد.

 

موفقیت در کنکور با موسسه اوج یادگیری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را 100 بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را 100 بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

مقالات
ذکر نکات مهم در مطالعه کنکور در اوج یادگیری ( بخش چهارم )

ذکر نکات مهم در مطالعه کنکور در اوج یادگیری ( بخش چهارم )   مرحله ی تفکر: در مرحله تفکر، با فکر کردن به آموخته های خود، به آن ها مفهوم می دهیم. همچنین با معنا بخشی به متون خوانده شده، به تثبیت حافظه کمک می کنیم. به عنوان مثال …

مقالات
ذکر نکات مهم در مطالعه کنکور در اوج یادگیری ( بخش سوم )

ذکر نکات مهم در مطالعه کنکور در اوج یادگیری ( بخش سوم ) نکات مطالعه برای کنکور – روش مطالعه پس ختام ( PQ4R) یکی از روش های صحیح مطالعه برای کنکور، روش مطالعه پس ختام ( PQ4R) است. این روش یکی از روش های مطالعه موثر، جهت افزایش بازدهی …

تماس با خط 1
تماس با خط 2